Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 22:41
 
11 Mayıs'ta Kuaförleri Ne Bekliyor?
Berber kuaför çalışma saatleri merak konusu oldu. Berberler kuaförler kaç müşteri alabilecek? 11 Mayıs itibariyle Türkiye’de normalleşmenin ilk adımlarından birisi olan berberler ve kuaförler yeniden faaliyete geçecek. Şimdiden berber ve kuaförler için randevu yarışına girildi. Peki, berber kuaför çalışma saatleri nasıl olacak? İşte konuyla ilgili merak edilenler…
Ekonomi Haberi


Berber kuaför çalışma saatleri nasıl olacak? Berberler kuaförler kaç müşteri alabilecek? Kovid-19 salgınının yavaşlatılmasıyla birlikte normalleşmeye de dönüş başlıyor. Sosyal hayatın normalleşmesi sırasında ise tedbirler elden bırakılmayacak. Kamuoyunda uzun süredir berber, kuaför ve güzellik merkezleri gibi yerlerin ne zaman açılacağı merak ediliyordu. Tarih verildi ve bu yerlerin 11 Mayıs'ta açılması kararlaştırıldı. Peki, berber kuaför çalışma saatleri nasıl olacak? İşte detaylar…

BERBERLER KUAFÖRLER ÇALIŞMA SAATLERİ!

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, 11 Mayıs'ta tekrar faaliyete geçecek berber ve kuaförlerin sürece hazır olduklarını belirterek, "Tüm iş yerleri randevu sistemi ile çalışacak." dedi.

Karakaş, yaptığı açıklamada, federasyona bağlı tüm meslek mensuplarının yeniden faaliyete geçmeye hazır olduğunu söyledi.

Üyelerini gerekli hazırlıkları yapmaları için önceden uyardıklarını ifade eden Karakaş, bu kapsamda ihtiyaç duyulan tedbirleri almak için 4 günleri olduğunu ve bu zamanı güzel değerlendireceklerini dile getirdi.

Karakaş, 11 Mayıs itibarıyla açılacak işletmelerin alacakları tedbirleri 9 ana başlık altında belirlediklerini belirterek, öncelikle tüm iş yerlerinin randevu sistemi ile çalışacağını, iş yerinde mutlaka ateş ölçer bulunacağını bildirdi.

Bayram Karakaş, kapıdan giren her müşterinin ateşinin ölçüleceğini ve bu ölçümlerin bir forma kaydedileceğini söyledi.

Müşterilere galoş, maske ve eldiven verileceğini anlatan Karakaş, işletmelerde mutlaka dezenfektan bulunacağını, havlu, peçete gibi ürünlerin de tek kullanımlık olacağını aktardı.Ustaların kesinlikle maske takacaklarını belirten Karakaş, şunları kaydetti:

"Kuaförlerde tek kullanımlık manikür, pedikür kitlerinden olacak. Müşteriler malzemelerini ya kendileri getirecek ya da tek kullanımlık malzemeler kullanılacak. Ruj, fondöten birden fazla kişiye kullanılmayacak. Herkesin kullandığı ürün ayrı olacak."

Karakaş, çalışanların 2 beyaz iş önlüğü olacağını, bunların her akşam 60 derece sıcaklıkta yıkanacağını ve ütüleneceği bildirdi.

Sosyal mesafenin korunacağını, koltuklar arasında 1,5 metre mesafe olacağını belirten Karakaş, bu önlemlerin 11 Mayıs'a kadar alınmasını teminen hazırlandıklarını ifade etti.

Karakaş, bu kurallara uymayan salonların, şikayet edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 11, Mayıs'ta, Kuaförleri, Ne, Bekliyor?,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı