Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 16:58
 
Atatürk HDP İçin Bir Değer midir?
Çayırova Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısının ikinci oturumuna yine Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen yazarın ilçe deki kitap fuarına katılması gündem dışında uzun uzadıya tartışıldı.
Çayırova Haberi


CHP Meclis Üye Grubu adına söz alan Halis Koç, Atatürk'e hakaret ettiği iddiası ile hedef haline gelen Yavuz Bahadıroğlu'nun kitap fuarına davet edilmesine tepki gösterdi.. Buna karşılık Koç'a cevap veren Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, "Gördüğümüz o ki CHP eski alışkanlıklarından vazgeçmemiş. Ben yeni bir dönemde iktidarı ve muhalefeti ile birlikte Çayırova'yı  yönetme niyeti içinde olsamda CHP bu söylemler içindeyken bu mimkün olmayacak gibi görünüyor.  , Aynı CHP'nin hayal bile edemeyecekleri, akıllarının ucundan dahi geçirmedikleri herşeyi, yapamazsınız dediklerini yapan bir partimizin bireyi olmaktan gurur duyuyorum. Atatürkümüzün üzerinden, onun gibi bir dünya liderinden siyaset yapmalarını, siyasi primi elde etmeleri niyetlerini anlamış değilim. Bugün Atatürk yaşıyor olsaydı bizim yaptıklarımızın içinde CHP'lilerinde olmasını isterdi. O şahsın, o yazarın hiç bir mahkemede davası yada savcılık kovuşturması içinde olmadığını biliyoruz. Çayırova Belediye Meclisi'nin bu ikinci oturumunda bu konunun dile getirilmesi gerekmiyordu ama madem getirildi bende açıklamamı bu şekilde yapmış olayım. Burada bizler yargının verdiği karara katılmasakta uygulamak zorundayız. Birlikte başaracağız demeye devam ediyorum. İktidar muhalefet ayırımı yapmıyorum. Lütfen eski alışkanlıklarınızdan da vazgeçmenizi rica ediyorum."dedi.

ATATÜRK HERKESİN DEĞERİDİR

CHP Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç; "Atatürk bugün MHP'nide, CHP'ninde, İYİ Parti'ninde tüm partilerin ortak değeridir. Ak Parti'nin de değeri olduğu düşüncesindeyim. Siz bu kadar kitlenin değer verdiği Atatürk'e karşılık bir yazarı değiştiniz. O kişiyi getirme inadı içinde bulundunuz." sözlerine karşılık,ÇBelediye Başkanı Bünyamin Çiftçi"; Atatürk'ün HDP'nin değeri olup olmamasında konusunda bir şey diyemiyorum. Emin değilim." dedi.CHP Meclis Üyesi Salih Işık'ta, "Bir kişiye herkesi değiştiniz... Türkiye Cumhuriyeti'nin hassasiyetlerine dokunduğunuz an bizim eski alışkanlıklarımız devam ederiz."dedi. Gündem dışı bu görüşmelerin ardında, 2020 Mali Yılı Performans Programının görüşülmesine ilişkin CHP Belediye Meclis Üyesi Muharrem Gökçe söz alarak grubu adına bir değerlendirme yaptı. 2020-2024 yılları arasını kapsayan Stratejik Plan görüşüldü. 2020nMali Yılı Bütçe Kararnameside meclisin gündeminde görüşülen bir diğer madde oldu. Oy çoğunluğu ile meclisten geçti...Gelir ve gider bütçesi de karara bağlandı.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Atatürk, HDP, İçin, Bir, Değer, midir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı