Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 19:55
 
Bıyık: Hapis Yatarım Geri vites yapmam
Darıca Kazım Karabekir Mahalle Semt Konağı'nda gerçekleşen Huzur Toplantısıdan ilçedeki her konuya ve soruna parmak basan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Vatandaşın menfaati için ne yapılması gerekiyorsa, yaparız. Hiç öyle geri vites diye bir şey yok. İki gün sonra vatandaşın menfaatini düşünerek o arsayı oraya kaydırmışız diye tereddüt edecek değilim. Bunu yaptım diye hapis yatacak halimde yok. Yatacaksakta yatarım."dedi.
Darıca Haberi


Bıyık açıklamalarında, "Hapis yatarım... O ayrı konu ama vatandaşın menfaatine olan hiçbir konuda geri adım atmam.Kazım Karabekir Mahallesi'ne 24 derslik bir okul yapacağız. Bahçesine de kapalı spor salonu konuşlandıracağız. Ayrıca Sarkuysan, Neşet Yalçın, Servet Yalçın ve son yapacağımız okul dörtgeninin tam ortasında tüm okulların kullanabileceği büyük bir kapalı spor salonu daha yapacağız.Darıca gelişen bir şehir. Nüfusu hızla artan bir kent. Hem göç alıyor ve genç nüfusu en fazla olan ilçe. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz açıkladı. 16 tane yapımı tamamlanan ve 4 tanede yapımı süren okulumuz var. Kazım Karabekir ve Piri Reis Mahalleri'nde yeni okul inşaatları başlatacağız. 

ENGELLERİ DARMADAN EDER AŞARIM

Maksimum 2020 yılında inşaatlara kazma vurmuş olacağız. Darıca'nın tüm sorunlarına çözüm getiriken önümüze belediyesel anlamda bir engel çıkarsa darmadan eder aşarız. Yeterki evlatlarımıza güzel bir eğitim verelim. İlçede bir de çekçekçi sorunu var. Geri dönüşüm malzemesi toplayan bu çekçekçiler en çok Darıca'da var. Gebze ve Çayırova bu çekçek işini rayına oturtmuş. Yani kartonları belediye topluyor ve buıradan kar ediyor.Doğal olarak çeçkçekçilere karton kalmıyor ve hepsi Darıca'ya geliyor. Bu sistemi bizde kurmaya çalışıyoruz. İlçemiz yakın zamanda bir afet yaşadı. Şayet bir bölgeye 40 metre küp üzerinde yağış düşerse devlet bunu afet sayıyor. Darıcaya 108 metre küp yağış düştü. Buna ne altyapı dayanır ne de başka bişey. Tarihte bu bölgede görülmemiş bir miktardır bu. Nene Hatun Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi'nde eskiden dere vardı. Altyapısı sağlam. Asıl sorun olan mazgallar. Siz mazgalları sağlıklı hale getirmezseniz altyapının hiç bir özelliği kalmıyor. Bu mazgal olayına geçici bir çözüm bulduk ama kalıcı bir sistem yapacağız.

DERDİM MAHÇUP OLMAMAK

Görevi devir alalı 4 ay olmak üzere. Vatandaşımıza, bize güvenen insanlara mahçup olmamak adına gayretle çalışıyoruz. Bu sürecide muhtarlarımızla birarada yürütmeye çalışıyoruz. Şu anda seçim beyannamesi ile ilgili bir atraksiyona girmeyeceğiz. Mevcut işleri tamamlamamız lazım.Mahalle mahalle planlıyoruz işleri. Ekim ayına kadar Darıca'da tek bir çukur olmayacağı şekilde planlama yaptık ve bu hedefe ulaşmak istiyoruz."dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bıyık:, Hapis, Yatarım, Geri, vites, yapmam,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı