Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 17:54
 
Bıyık: Hesap Vereceğiz
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Nenehatun Mahallesi’nde Gönül Buluşmaları programı kapsamında mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Daha önceki toplantılarda olduğu gibi belediye başkan yardımcıları ve mahalle muhtarı ile birlikte vatandaşların karşısına çıkan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'a Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Av.Ufuk Acay'da eşlik etti.
Darıca Haberi


 Mahalle halkının sorun ve taleplerini dinleyen Bıyık, belediye başkanlığı görevindeki 6 ayını ve yapılan projeleri maddeler halinde anlattı.10 yıllık Ak Parti İlçe Başkanlığı döneminde mahallenin tüm sorunlarını en az vatandaşlar kadar iyi bildiğini ifade eden Başkan Bıyık, "En acil taleplerinizi hızlı bir şekilde yerine getireceğiz. Bu tür sorunlarınızı hemen çözme uğraşında olacağız. Orta ve büyük ölçekli talep ve eksikliklerinizi ise çözme yolunda sizden zaman istiyorum. Bu toplantıları her yıl yapacağız. Bir sene sonra geldiğimizde bşze hesap sorarsınız. Bizde hesap vereceğiz. Belki sorunlarınızı, isteklerinizi hayata geçirmekte gecikebiliriz ama şuna inanın yapılması gereken herşey için mutfakta çalışıyoruz."dedi

VATANŞLARDAN TALEP YAĞMURU
Özellikle kadın vatandaşlar Darıca Nene Hatun İlkokulu için taleplerde bulunurken çocuklarda bu talepleri yinelediler. Kadın vatandaşlar, okulun içerisinde çocukların sosyal etkilik alanları oluşmasını, peyzaj düzenlemesi gerektiğini, okulun girişi ve çıkış saatlerinde araç trafiğinin düzenlenmesini istediler. Ayrıca bazı bayan vatandaşlar mahalle halkının hala köyünde yaşadığı hayatı Darıca'da da sürdürdüklerini belirterek tavuk ve diğer kümes hayvanlarının beslenmesinden rahatsız olduğunu dile getirdi. Söz alan çocuklarda mahallede spor alanları oluşturlması noktasında taleplerini Başkan Bıyık'a ilettiler.

HALK EKMEK, TAKSİ DURAĞI, TAZİYE EVİ İSTEDİLER
Söz alan Nene Hatın Mahallesi vatandaşları mahalllerinin en eski mahalle olmasına karşılık altyapı yatırımlarının geliştirilmediğinin altını çizdiler. Mahallede 3 Bin kişinin yaşadığı dönemde yapılan altyapının kullanıldığını belirten vatandaşlar, halk ekmek büfeleri, taksi durakları ve taziye evi taleplerini ilettiler. İmar sorununun çözülmesi adına da bir çalışma yapılması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar, parkların güvenlik kameraları takılması noktasında seçim sürecindeki taleplerini yinelediler.

KAMU MENFATİNİ YASALARDAN ÖNCELİKLİ TUTUYORUM
Nene Hatun Mahallesi'ndeki arazilere boşaltılan inşaat atıklarına ilişkin, "Sahipli arsalara girip inşaat atğı temizliği yapmamız yasalar açısındn doğru değil. Ama kimse mahallenin genel temzliğini sağlıyoruz, boş arsalardaki atıkları temizliyoruz diye bizi mahkemey vermez. Kamunun menfaati benim için önemlidir."dedi.


KAPALI SEMT PAZARI MÜJDESİ
"Darıca merkezde yapımı devam eden Sabit Kapalı Pazar alanında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor."  diyen Bıyık buna benzer bir pazarı Nene Hatun Mahallesi'nde de yapmak istediklerini ve bunun için çalışmalara başaldıklarını ifade etti. Bıyık, "Emek Mahallesi’ni de yakından ilgilendiren bir diğer çalışma da Emniyet Müdürlüğü binası projesiydi. Bilindiği gibi müteahhit iflas edince çalışmalar durmuştu. Konunun takipçisi olduk. Emniyet Müdürlüğü binası için yeniden ihaleye çıkıldı ve inşaat çalışmaları yeniden başladı. En kısa zamanda Darıcamız yeni bir emniyet binasına kavuşacak." diyerek bu çalışma hakkında da bilgilendirme yaptı.

ASFALT YAMA VE YOL BAKIM EKİBİ OLUŞTURDUK
Ağır kış şartları gelmeden mahallediki çıkurları kapatacaklarını ifade eden Bıyık, "Göreve başlamadan önce Darıcalılara yollardaki çukurlarla ilgili söz vermiştik. En öncelikli konularımızdan biri bozuk yollar. Darıca’nın sokaklarında çukur kalmaması için yol bakım ve asfalt yama ekibi kurduk. Bu ekibin sayısını da çoğaltarak adeta seferberlik ilan ettik. İnşallah yapacağımız çalışmayla Darıca’da çukurlar tarih olacak."dedi. Bıyık açıklamalarında şu sözlere yer verdi.

İSTİHDAM MASASIYLA İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM BULUYORUZ
Darıca Belediyesi olarak bir diğer önceliğimiz de istihdam konusu oldu. Göreve başlar başlamaz ilk uygulamaya koyduğumuz projelerden biri de İstihdam Masası Projemiz oldu. Seçim beyannamemizde de yer alan ve Darıcalılara söz verdiğimiz İstihdam masası ile iş arayanlarla işverenleri buluşturuyoruz. Kısa sürede yüzlerce Darıcalıyı iş sahibi yaptık.

ÇÖP TOPLAMA KONUSUNDA RADİKAL ADIMLAR ATIYORUZ
Darıca Belediyesi olarak çöp toplama konusunda radikal karar alarak çöp konusunu kendi bünyemizde çözeceğiz. Bunun için çöp toplama araçlarıni kendimiz satın aldık. Bu şekilde ciddi bir tasarrufa gitmiş olacağız. Aynı şekilde mevcut firmadan da konteynır yıkama ve süpürme gibi bazı araçları alarak tamamen kendi bünyemizde çöp toplama işini çözeceğiz. “Yüreğiniz kadar temiz bir Darıca” anlayışıyla hareket ederek belediyemizin tamamen öz kaynaklarıyla bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.

ÇÖP TAKSİ UYGULAMASI BAŞLATTIK
Çöp konusunda ilçemize değer katacak bir diğer çalışma da Çöp Taksi uygulaması oldu. Çöp Taksi projesiyle çöpleri anında topluyoruz. Gezici çöp toplama aracımızla hızlı bir şekilde daha temiz bir Darıca için çalışıyoruz. 0543 933 0041 no’lu telefondan vatandaşlarımız belediyemize ulaşarak çöp taksi hizmetinden yararlanabilirler.

ÜZÜNTÜLERİ PAYLAŞTIK, ACILARI HAFİFLETTİK
Balçık Mezarlığı’na giden vatandaşlarımızdan gelen talepleri dikkate alarak su sorununa çare olmak adına çalışma yaptık. Balçık mezarlığına gelen vatandaşlarımız için yeni mezarlık hizmet binası için de yer belirleyerek çalışmalara başladık ve kısa süre önce temelini hep birlikte attık. Vatandaşlarımızı son yolculuğuna uğurlarken yakınları ve akrabaları için bu sürecin zorluklarını en aza indirerek üzüntülerini paylaşacak ve acılarını hafifleteceğiz.

CENAZE NAKİL HİZMETİ VERİYORUZ
Vatandaşlarımıza doğumundan ölümüne kadar her alanda hizmet etmek belediye olarak görevimiz. Yeni mezarlık alanı ile ilgili çalışmalarımız sürerken cenaze nakil hizmetini de başlattık. Cenazesini memleketine götürmek isteyen vatandaşlarımıza araç tahsis ediyoruz. Cenazeyle birlikte aile yakınlarını memleketlerine ücretsiz götürüyoruz.

“SOKAK TEMZİLİK EKİBİ” İLE DAHA TEMİZ BİR DARICA
Darıca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde sokakların temizliği için özel bir ekip kurduk. Oluşturulan ekip “Daha temiz bir Darıca” anlayışıyla ana cadde ve sokak aralarının da baştan sona temizliğini yapıyor. Ayrıca başka bir ekibimiz de ibadethanelerin temizliğini ve tamir bakımını yapıyor. Camilerimizin yanı sıra Cemevi’nin de aynı şekilde temizliğini belediye olarak biz yapıyoruz.


GENÇLERE YÖNELİK TİYATRO VE MÜZİK OKULU AÇTIK
Darıca Belediyesi olarak ilçemizdeki en büyük eksiklerden biri olan kültür sanat alanında adım attık ve gençlere yönelik Tiyatro ve Müzik Okulu açtık. “Gelenekten Geleceğe” anlayışını benimsediğimiz İskoliye Sanat Akademisi’nde dersler de tarihi İskoliye Mektebi’nde düzenlenecek. Böylece daha öce restorasyonu yapılan İskoliye Mektebi geçmişte olduğu gibi bugün de eğitim alanında hizmet verecek.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bıyık:, Hesap, Vereceğiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı