Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 15:08
 
Çayırova Meclisi uyum İçinde
Ağustos Ayını toplanmadan geçiren Çayırova Belediye Meclisi bir aylık aranın ardından Eylül Ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldi.
Çayırova Haberi


Çayırova Belediye ve Meclis Başkanı Bünyamin Çiftçi, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu Eylül Ayı Meclis Toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Bir süre uzatma, 2 komisyon sevki ve bir karardan oluşan toplam 5 gündem maddesinin görüşüldüğü Çayırova Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı yoklama ve gündem dışı konuşmalarla başladı. Belediye Başkanı Çiftçi Ağustos Ayının zaferlerle dolu bir ay olduğunun altını çizerek başta 30 Ağustos Zafer Bayramı olmak üzere vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlere rahmet diledi, gazilere şifa temenisinde bulundu. Eylül ayının da demokrasi tarihi açısından kara günler içerdiğinide vurguladı. Daha güzel bir Türkiye, Kocaeli ve Çayırova için çalıştıklarını ifade ederek meclisi açtı. Gündem dışı konuşmasını gerçekleştiren CHP Meclis Üyesi Grup Sözcüsü Salih Işık'ta 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı ayrıca 1 Eylül Barış günü ve Muharrem Ayının önemine dikkat çekti. Işık, "Tutulan matem oruçlarının kabul olmasını diliyorum" dedi. Işık ayrıca ilçede ki ilaçlama çalışmaları yapılmasına karşılık yoğun bir sinek sorununun yaşanmasını da gündeme getirdi. Toplantı bir önceki meclis toplantı özetlerinin okunmuş sayılmasını oybirliği ile kabul ederek tekrar meclis gündemlerine dönüldü. Çayırova'da konuşlu isimsiz parklara isim verilmesi önerge ile sunuldu.

RAHMAN GÜLER PARKI'NIN İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

Özgürlük Mahallesi İstikalal Caddesi üzerindeki Rahman Güler Parkının isminin değiştirilmesi ve isimsiz parklara isim verilmesi tek gündem maddesi olarak birleştirerek ilgili komisyona sevki istendi. 

HALK EKMEK İÇİN BAŞKANA YETKİ

İlçede halk ekmek üretimi ve satışı ile ilgili oluşturulacak sistemin hayata geçöirilmesi ile ilgili başkana yetki verilmesi Eylül Ayı Meclisinde gündeme geldi. Konuya ilişkin CHP Belediye Meclis Üyesi Salih Işık ekmek alıp mı satılacak yoksa ekmek mi üretilecek sorunu sordu. Başkan Çiftçi, "Ekmek üretimi için fabrika kurmamız sözkonusu değil. Kocaeli Büyükeşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak anlaşma gereği Başkan Çiftçi'ye yetki verilerek satışı sağlanacak. Bu protokol için yetki almam gerekiyor."dedi. Meclis Üyeleri oybirliği ile bu yetkiyi Başkan Çiftçi'ye verdi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çayırova, Meclisi, uyum, İçinde,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı