Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 21:11
 
Darıca CHP'de Aday Sayısı
Darıca Haberi


Darıca CHP İlçe Başkanlığı'nın yeni döneminde yer alacak ilçe başkanı ve yönetim listesi artık son dönemde Darıca'da düzenlenen bir çok resmi programda da sohbet konularında yer almaya başladı. Önce 30 Ağustos Zafer Bayramı ardından yeni eğitim öğretim yılı için çelenk koymak üzere Cumhuriyet Meydanı'na gelen özellikle CHP kanadında ki siyasiler bekleyişlerini sürdürüyorlar. Tabi bu bekleyiş sürecinde de yorumsuz kalmıyorlar.
Gündemde yer edinen bu konu üzerine bende bir şeyler yazmak istedim...
Kendi bilgilerim çerçevesinde net bir şekilde aday olduğunu açıklayan Gökhan Aktaş dışında bir isimle karşılaşmadım.  Kulislerde Kemal Taş ismini duyuyorum. Kendisi ile bu yönde bir görüşme yapamadım. Ozan İlyasoğlu ile ilgili de bildiklerim var...
Öncelikle Darıca CHP'de bir başkan kriterinin nasıl olması gerektiğine değinmek isterim...
Partide toparlayıcı, tüm partililer tarafından sevilen, saygı gören biri olmalı... Ekonomisi yerinde, vakti de bol olmalı... Ayrıca partililer kadar Darıca'nın genel hallk çevresinde de karşılığı olan biri olmalı... Hani kimse bana sormaz da....Banada kalmaz ama....Bu fikir beni bağlar... Bu kriterlere uygun bana göre en üst sırada Şadi Güven ismi gelir...
Ancak Şadi Güven düz ve düzgün biri... İyi bir partili... Adamcılıkla işi olmaz. Yaptığı bir eyleme, aldığı bir karara eleştiri yapan olsa, basın kanadında biraz olumsuz haberlerle yayınlansa "Siyasetinizde, başkanlık koltuğunuzda sizn olsun."der çeker gider... Yani katakülle ile ayak oyunlarıyla uğraşacak biri değil.
Mevcut en net başkan adayı Gökhan Aktaş var... Aktaş gençlik kolarında kendini iyi yetiştirmiş bir siyasetçi...İsterse birleştirici ve bütünleştirici olur... Ama isterse... Neden istemez? Yakup Törk ilçe başkanlığı döneminden kalma kafasında takıntılar olup olmadığı yönünde net fikirlerim yok... Ama olumsuz düşüncelerle bu koltuğa oturursa bu hesaplaşma işlerine girerse parti ve partililer açısından sıkıntı yaşanır... Yakup Törkçüleri kucaklayıp birlik beraberlik oluşturma konusunda Aktaş'ın kafasından geçen düşüncelerden emin değilim...Zaten partide ki en büyük sıkıntı bu adamcılık olayı...Gökhan Aktaş'ın adaylığı açıklandığı an ilk soru olarak "Kimin adayı, kimler onu öne sürdü? " sorusunu duymaya başladım...Aktaş'ın birinin adamı olma yakıştırması kadar ayıp bir durum olamaz. Sadece Aktaş için değil hiç kimse için olmamalı...Öğrendiğim kadarı ile yönetim listesini de oluşturmuş.Listesinde yer alan bazı isimleri de öğrendim... Gerçekten parti için önemli isimler. Şimdi Aktaş'ın karşısına çıkacak isim içinde kimin adamı, adayı olduğu sorusunu gündeme getirecekler. O zaman mevcut adayların yarışı değil arkasında o adayları öne süren isimlerin yarışına mı dönecek?
Sonuç olarak kim ilçe başkanı olursa olsun, iç hesaplaşmalar ve adamcılık zihniyeti yüzünden pek de birşey değişmeyecek...Darıca CHP aynı tas aynı hamam olacak... Ve bir sonraki seçim sonuçlarını da 4 buçuk yıl önceden kestirmek tahmin etmekde zor olmayacak.
Ozan İlyasoğlu'nu da değerlendirmek isterim... Bir sonraki yazımda...

Saygılarımla...

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Darıca, CHP'de, Aday, Sayısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı