Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 19:58
 
Darıcalı Siyasetçi Koçak Sırbistan'da Adeta Hapis
Darıca Haberi


Darıca Eski Gençlik Kolları başkanı ve Darıca CHP İlçe Eski Yönetim Kurulu Üyesi Murat Koçak, şirketine ait 15 çalışanı ile birlikte gittiği Sırbistan'da adeta hapis hayatı yaşıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının yaşandığı, havayolu ulaşımının iptal edildiği ve sınırların kapandığı Sırbistan'dan, Darıca'ya dönmek için Koçak'ın tüm girişimleri sonuçsuz kaldığı öğrenildi. 

YABANCIYIZ DİYE BİZE HOR GÖZLE BAKIYORLAR

Whatsap görüşmesi ile iletişim kurduğumuz Koçak, "Önceki gün Türkiye'ye gelecek olacak uçağımıza binmek üzere şirketime ait 15 çalışanımla birlikte otel çıkışını gerçekleştirdik. Havaalnına geldiğimizde uçağımızın kalkışının iptal edildiğini öğrendik. Otele geri döndüğümüzde otel yekilileri yabancı olmamzıdan dolayı tedirgin bir şekilde bizi kabul etmedi. Sırp vatandaşları bizlere virüslü muamelesi yapıyor. Sizi uçağa almadıklarına göre kesin hastasını diyor. Gümdüzleri 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının yaşandığı Sırbistan'da akşam 18.00'dan sonra tüm vatandaşlara bu yasak uygulanıyor. Pazartesi gününden itibaren ise bu yasak herkese ve tüm gün olarak uygulanacak. Marketlerde gıda ihtiyacı temin etmekte zorlanıyoruz. Geçici bir ev tuttuk ama evsahibi komuşların şikayeti üzerine çıkmamızı istiyor. Komşular yabancı olduğumuzdan dolayı virüslü olduğumuzu düşünüyorlar. "dedi

TÜRKİYE'DEN BİR ÇARE BEKLİYORUZ

Koçak Sırbistan'da konsolosluk ve büyükelçilik ile görüşme yaptıklarını ancak onlarda bir belirsizlik içinde oldukları için çözüm noktasında bir şey yapamayacaklarını ifade ettiler. Milletvekilimzi Tahsin Tarhan'a ulaştım. Dış İşleri Bakanlığı Müsteşarı ile bir görüşme yapıldı. Ancak yine çöüzmsüz kaldı. Pazartesi günü Türkiye'ye kalkacak bir uçak olduüunu öğrendim. Hemen kendime ve arkdaşlarıma bilet aldım ama şimdi de uçuş görünmüyor. Türk Hava Yolları yetkililerine ulaşmaya çalıştım. Yine bir belirsilik ortaya çıktı. Gıda sorunumuz var. Sırbistan OHAL ilan etti. Karayolu ile gelmemiz yasak. Sınır kapıları kapalı.  Zor durumdayız. Türkiye'den bir çare bekliyoruz.dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Darıcalı, Siyasetçi, Koçak, Sırbistan'da, Adeta, Hapis,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı