Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 23:32
 
Haftanın Şıkı: Seher ERDEM
BÖLGENİN ŞIKLARI Haberi


İki haftadır siyasetin görsel yanına dokunacağımı duyan her kadın gerek özelden gerek Adnan Bey üzerinden bana çeşitli mesajlar yolluyor. Hepsini dikkate alıyorum elbet. Kişilik haklarına saygıdan da öte, insanların verdiğim mesajı ısrarla anlamaması da tuhaf doğrusu. O zaman yazılarımdaki hedefimi biraz daha belirginleştireyim. 

Gerek iş hayatında gerekse siyasette şıklık rüküşlük, duruşla, eylemle, söylemle olur. Kişinin toplamı kişisel vitrinini oluşturur ve toplumda bu imajla onu bir yerlere taşır.  Yani sen iki lafı bir araya getiremiyor isen, en pahalı markaları giysen de, filtresiz fotoğraf vermesen de  nafiledir. Ya da aksine, en güzel cümleleri kurabilsen bile, konumuna göre bir görsel şölenin yoksa, toplumsal vitrinine bakan olmayacaktır.

Siyasal iletişimde; vücut dili, kullanılan kelimeler, ses tonu, oturmak, kalkmak bile bu şıklık ve rüküşlük çerçevesinde değerlendirilir. O halde sanırım şimdi yazıma konu olan hanımefendiyi hiç kimse ‘Haftanın En Şık Kadını’ ilan ettiğimde yadırgamayacaktır. Darıca CHP Kadın Kolları tarafından atölye çalışmaları neticelendirilerek, mahallelerde adeta bir iyilik turnesi kapsamında başarılı bir kermes maratonunun kutlanması kaldığında Köprübaşı Restaurant'ta samimi ve sıcak bir brunch buluşmasında Darıca CHP'li kadınlar o sabah adeta şıklık yarışına da girmişlerdi. Tüm emek veren ve davet edilen kadınlar oldukça şık, zarif ve güzeldiler.  Ancak içlerinde parlayan bir yıldız vardı ki, bütün iltifatlara hakkıyla mazhar oldu. Partinin duayen ablası Seher Erdem, genç bayanlara adeta nazire yaparcasına ayrı bir zerafet içindeydi. Elbisesi, ayakkabısı, saçı ve takılarıyla renk ve ahenk uyumunun ne olduğunu öğretirken, iltifat ve övgüye alçak gönüllülükle karşılık vermesi, mütevaziliği ve bütüne yönelik kucaklayıcı tavır ve davranışlarıyla hem yaşına hem şıklığına göre tüm kadınların bir tık üstünde yer aldı. Her zaman örnek alınacak aklen ve mantıken tartışmasız zerafet budur.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Haftanın, Şıkı:, Seher, ERDEM,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı