Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:54
 
Kişiyle Değil İşiyle İlgilenen Adam Darıca'dan Gidiyor
Haberi


Yine bir ayrılık vakti, yine hüzünlü bir veda dönemi. Evet uzun bir süredir Darıca'da görev yapan çok değerli Kaymakamımız,  Ömer Karaman'ın görev süresini tamamlayıp aramızdan ayrılacak olması burkuyor. Alışkanlık benim en zayıf olduğum duygudur. Samimi bir alışkanlık yaratmıştı Kaymakam Karaman.
Bir veda her zaman hüzün doludur, hele uğurlanan insan çok kıymetliyse ve birde yeniden buluşma tarihi, yeri ve zamanı da belli değilse daima birkaç damla gözyaşı kırık dökük cümlelerin üzerine düşer adeta, ama ne yapalım kural böyle sayılı günler elbet birgün bitecek. 
Bir ilçe muhabiri olarak uğurladığım birçok kaymakam oldu. Malumunuz her yiğidin yoğurt yeme şekli ayrıdır, ama buna rağmen ne mutlu bana ki hiçbirisi ile en ufakta olsa acı bir hatıram olmamıştır, bunu da İlçemizin hüsnü niyetine bağlı bir şans ve bir lütuf olarak görüyorum, Allah görev yapan bütün Kaymakamlarımızdan razı olsun, hepsini saygıyla selamlıyorum.
Evet ayrılık kelimesi mana itibariyle elem vericidir, ancak hasretlerin sonunun vuslat, hüzünlerin sonunun ise tebessüm olduğunu bilenlerdeniz, yine biliriz ki menfaat üzere olmayan samimi ve hasbi bağlılıklarda süre, zaman, mekan ve mesafenin önemi yoktur. Bu temel üzerine inşa edilen muhabbetlerde fiziki ayrılık ve uzaklığın da hiçbir ehemmiyeti yoktur, Şairin ifadesiyle;   Unutmak mı? 

Bu asla mümkün değil, Zira sevginiz kalbi, inanın suni değil, sadece bir vesile böyle geceler, Ölüm belki ayrılık, o da zaten ebedi değil.'' İnanıyorum ki bizim sevgi ve muhabbetimiz inşallah bu temel üzerinedir.Sevgili okurlarım  bilindiği üzere iltifat marifete tabidir,İçler acısı bir hükümet konağından yeni binaya geçiş, çeşitli sosyal faaliyetler, eğitimden- sağlığa, gençlikten-spora, ulaşımdan diğer alt ve üst yapı hizmetlerine varıncaya kadar yapılan faydalı çalışmalar takdire şayandır. Bu marifetlerinizden dolayı kendilerine sevgi doluyuz, şükran borçluyuz. Sel felaketinde afetzedelere gelen paranın bir kısmının kasada kalma teklifine, "Risk derecelerine göre verilecek para miktarlarını artıralım. Kasada ki paranın kimseye faydası olmaz. Vatandaşa vermek daha hayırlı." cümlesini hala unutmadım. Koronovirüs salgınında ağzında maske ilçede ki ihtiyaç sahiplerini tespit ederken "Aman kimse aç susuz kalmasın." diyerek sosyal hizmetler vakfı müdürüne çıkışları hala kulağımda.
Tek bir çalışanı görevden almadı.
Muhtarlar ve idari birim müdürleri arasındaki geçimsizliği kullanmadı, malzeme yapmadı.
Kişilerle değil yaptıkları işlerle ilgilendi.

İnancımıza göre bir insanı seviyorsanız o sevgiyi hisettiriniz, sevilen insanın sevildiğini bilmesi lazımdır,  zira bunda riya yoktur düsturuyla, Allah için sevdiğimizi özellikle bilmenizi istirham ediyorum.

Ayrılık vakti geldi, çattı nihayet, güle güle gidin uğurlar olsun;                                                     
Gelen gider kural bu değişmez elbet, Yolunuz bahtınız hep açık olsun.
Tanıştık, Tatlı dil, güler yüze çabuk alıştık,
Bize bizden yakın hemen kaynaştık, Sağlık dolu günler hep sizin olsun.
Bu ayrılık nedeniyle kendi adımıza çok üzgünüz ama bu ayrılığın sizin gibi mümtaz şahsiyetlerin müstesna makamlara gelmesine vesile olması temennisiyle Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin, Rabbim sizleri hep iyi insanlarla karşılaştırsın, yeni görev yerinizde de başarılar ve ailenizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir hayat nasip etmesi dilek ve duasıyla en kalbi selam ve muhabbetlerimi arz ederim.
'Ne Görsem ötesinde hasret çektiğim diyar, Kavuşmak nasıl olmaz madem ki ayrılık var'
İzmir'de öğrenci bir kızım vardı. Şimdi İzmir'de ki ailemize bir kişi daha ekledik.
Saygılarımla...
                                    

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kişiyle, Değil, İşiyle, İlgilenen, Adam, Darıca'dan, Gidiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı