Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 08:07
 
Koç'a Cevap Gecikmedi
"Belediyenin gıda kolileri belediyenin aracıyla AKP Binasına taşınıyor" iddiasında bulunan Çayırova CHP Belediye Meclis Üyesi Halis Koç'a Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan cevap verdi.
Çayırova Haberi


Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan'ın açıklamasında şu sözlere değinildi.

 

Saygıdeğer Çayırovalı Hemşerilerimiz;
CHP Çayırova Belediye Meclis Üyesi Sayın Halis Koç'un sosyal medya hesabından belediyemiz ve partimiz ile alakalı yapmış olduğu talihsiz paylaşım üzerine aşağıdaki açıklamayı yapmak hasıl olmuştur.

Söz konusu paylaşımda CHP meclis üyesi Halis Koç, parti binamız önünde indirilen kolilerin vatandaşın parasıyla almış olduğu koliler olarak ifade ederek asılsız bir suçlamada bulunmuştur.
Kocaeli Valiliği himayesinde ve İlçe Kaymakamlıklarımız kontrolünde Vefa Grupları tarafından dağıtılan yardım kolileri ile partimiz önündeki kolilerin hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Devletimiz ve belediyelerimiz, kamu kaynaklarını kullanarak ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza bu zor günlerde yardımcı olmaktadır. Ancak bununla birlikte partimize ulaşan, bizlerden de destek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla ilçe yönetimi olarak bizler de yardım kolileri hazırlattık.
Bu kolilerin dağıtımını hafta içinde gerçekleştirecektik.
Kolilerin ilçe binamıza taşınması hususunda içinde bulunduğumuz mevcut şartlardan dolayı araç temin edemedik ve İlçe Belediyemizden yardım istedik. Bunun üzerine kolilerin ilçe binamıza taşınması için belediyemizin görevlendirdiği araç yardımcı olmuştur.
Bu kolilerin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağını bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz.
Belediyemiz koronavirüs salgını döneminde hiçbir görüş ayırt etmeksizin sivil toplum kuruluşları ve partilere lojistik destek sağladığından bu konuyla ilgili sakınca görülmemiş ve kimseden gizlenmemiştir.
Örneğin daha çok yakın bir zamanda CHP İlçe Örgütünün pankart asıl işi için belediyemiz bünyesindeki sepetli vinç CHP İlçe Başkanlığı hizmetine verilmiştir.
Sayın Halis Koç halihazırda Çayırova Belediyesi CHP Meclis üyesidir. Bu görevi hasebiyle konuyla alakalı belediyemizin en alt kademesinde görev yapan personelimizden Sayın Belediye Başkanımız Bünyamin Çiftçi’ye kadar bütün ilgili makamlar nezdinde konuyu sorgulama, bilgi ve belge talep etme hakkına sahiptir.
Saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Koç'a, Cevap, Gecikmedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı