Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 19:41
 
ONLAR GELECEĞİMİZİN TEMELLERİNİ ATIYOR
Darıca Haberi


Darıca CHP Belediye Meclis Üyesi Aydın Işık 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Işık mesajında, "Aile ocağından çıkan hayat yolculuğunda atılan adımların ilk ve en önemlilerini hepimiz okulda, öğretmenlerimizle attık. Hem tek tek bu ülkenin evlatlarının geleceği, hem de millet olarak istikbalimiz okullarda ve öğretmenlerimizin elinde şekillendi, şekilleniyor, şekillenecek.

Okullar ve öğretmenlerimiz, evlatlarımızı ve gençlerimizi hayata ve geleceğe hazırlarken sergiledikleri özverili gayret ile sadece onlara bilgi ve bilgiye ulaşmanın anahtarını sunmuyor. Onlar, sosyal hayata, iş hayatına evlatlarımızı ve gençlerimizi hazırlıyor, toplumda birlikte yaşamanın temel kaidelerine rehberlik ediyor, üretimden tüketime, çalışma kültüründen dünya ufkumuza kadar bir bütün olarak geleceğimizin, gelecekte nasıl yaşayacağımızın da temellerini atıyorlar.

Hem bireysel olarak hem de millet olarak bugün ulaştığımız seviyede en büyük pay şüphesiz öğrencilerimiz ile öğretmenlerimizindir ve istikbalimizin şekillenmesinde de en büyük hisse yine onlara ait olacaktır. Makamı mevkisi, işi gücü her ne olursa olusun hepimiz hem birey olarak hem de dünya milletler ailesi arasında hızlı adımlarla ilerleyen bir ülkenin evlatları olarak öğretmenlerimize karşı borçluyuz. Üzerimizde hakkı ve emeği olan kendi öğretmenlerimize karşı nasıl saygı duyuyor, minnet duyguları taşıyorsak, istikbalimizi şekillendiren bugünün eğitim neferlerine, tecrübelisiyle genciyle tüm öğretmenlerimize de millet olarak aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu besliyoruz.

Çünkü biz şunu biliyor ve şuna inanıyoruz; onlar genç Cumhuriyetimizin çıktığı kalkınma yolunda tarihi bir görevi başarıyla yerine getirdiler ve bilgili, yetişmiş ve donanımlı gençler yetiştirerek ülkemizin aydınlık geleceği için şartlar ne olursa olsun bu ülkenin evlatlarına hizmet etme kararlılığını sürdürmektedirler.

Biz içindeyiz ve biliyoruz yarının daha güçlü, daha üretken, daha itibarlı, daha kudretli Türkiye’si öğretmenlerimizin gayret, fedakârlık ve özverileriyle şekillenecektir. Ve yine biliyoruz ki, onların evlatlarımız ve gençlerimizin eğitimi söz konusu olunca hiçbir maddi ve manevi zorluk karşısında geri adım atmama iradeleri istikbalimizin ve geleceğinin teminatıdır.

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle bizim medeniyetimizin en itibarlı makamı tahsis ettiği öğretmenlerimize geleceğimizi şekillendirirken gösterdikleri gayrette destek olmanın, yardımcı olmanın, en azından dualarımızda onlara yer vermenin hepimizin asli görevi olduğunu hatırlatırım. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her alanda ilerlemesi için katkı vermiş, katkı vermeye devam eden öğretmenlerimize saygı, minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum.

Bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anar, Türkiye’nin ve Dünya'nın dört bir yanını bilim ışığı ile aydınlatan öğretmenlerimize olan inancımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım. Saygılarımla..." dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ONLAR, GELECEĞİMİZİN, TEMELLERİNİ, ATIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı