Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 10:28
 
Taştepe: Dünya Gençleri İle Rekabet Etmeliyiz
Darıca Haberi


Darıca Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Metehan Taştepe, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Taştepe mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuruyla Samsun'a çıkışıyla birlikte aziz milletin umutlarının canlandığını ve kendi kaderini yeniden tayin edeceği istiklal mücadelesinin başlatıldığını belirtti.

Taştepe, "Samsun'da atılan bu tarihi adım Anadolu'da dalga dalga yayılarak vatanın işgalden kurtarılması için azim ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır. İstiklal mücadelesi adı altında başlatılan bu eşsiz girişimin, Büyük Zafer'le taçlandırıldığını ve bu kesin zafer sonucunda Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldı. Bu bakımdan, 19 Mayıs'ın, bağımsızlık adına bir milat olduğunu, milli hafızada önemli bir yer edinmiştir" dedi.

Taştepe gençlerin öneminden bahsettiği açıklamasında, "Türkiye'nin en önemli serveti, gençleridir. Bu bakımdan, gençlerimizin kendilerini her türlü salgından korumaları, her geçen gün büyük bir hızla değişen ve dönüşen dünyayı takip etmeleri, milli değerlerimize bağlı, şuurlu ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmeleri, istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız bakımından hayati bir öneme sahiptir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz. Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin aslında yüzlerce yıllık bir devlet tecrübesine sahip olduğunu asla unutmamalı, milli şuur, milli bilinç ve milli ahlak ilkelerinden asla taviz vermemelidir. Böylece gözümüz arkada kalmayacak ve emanet bundan sonraki yıllarda da sürekli ehlinde kalacaktır. Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Darıcalı gençlerimizin ve tüm hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Taştepe:, Dünya, Gençleri, İle, Rekabet, Etmeliyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı