Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 22:15
 
Topal'dan Öğretmenlere Özel Mesaj
Darıca Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Sıddık Topal 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Darıca Haberi


Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Sıddık Topal mesajında şu sözlere yer verdi.

 

Baş öğretmenimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Olmak üzere Tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.
Köklü medeniyete sahip milletimizin yükselmesi, hakkı olan mümtaz yerlere gelebilmesi ancak okul sıralarından ,öğretmenlerimizin şefkatli yüreklerinden geçiyor. Biz şefkatin ve merhametin medeniyetiyiz . Tarihin her döneminde bu toprakların üzerinde yaşayan insanlar dini, dili, kültürü farklı olsa da bir ve beraber olmayı başarabilmiş , aynı hedefe , aynı geleceğe yürüyebilmiştir .
Anadolu'nun mayasındaki bu büyük kaynaşmanın eşine ender rastlanan buluşmanın , kardeşlik ikliminin doğmasında öğretmenlerimizin payı çok büyüktür .Öğretmen, yeri geldiğinde çocuklar için anne ve babadan daha fazla örnek alınan ve rehber kabul edilen rol modeldir .Öğretmen aslına bakarsanız önce kalpleri imar eder . kalpleri inşa eder .Sonra beyne , akla hitap eder . Ve ikisinin birleşmesiyle iki kanatla insanları zirveye ulaştırır .
Öğretmenlerimiz , bizim medeniyetimizde eğitimin bizatihi kendisi olmuştur . Öğretmenlerimize insan yetiştiren , malzemesi insan olan bir usta ,bir gönül mimarı nazarıyla baktık, bakıyoruz. İnşallah bu bakış açımızı, bu nazarımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz .
Bilgisini ve emeğini çocuklarımızdan asla esirgemeyen öğretmenlerimizden ahirete irtihal edenleri rahmet ve şükranla anıyorum . Görevi başında olan öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve başarılar diliyorum .
Mahallem adına Öğretmenler Gününüzü Kutluyor , en kalbi muhabbet ve selamlarımı sunuyorum .

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Topal'dan, Öğretmenlere, Özel, Mesaj,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı